پرش به محتوا
خانه » بلاگ » 12 علت سرد و گرم شدن آب پکیج و بررسی 0 تا 100 این مسئله

12 علت سرد و گرم شدن آب پکیج و بررسی 0 تا 100 این مسئله

علت سرد وگرم شدن اب پکیج ایران رادیاتور

علت سرد و گرم شدن آب پکیج 

 در این مقاله به بررسی دقیق این موضوع می پردازیم که چرا آب پکیج سرد و گرم می شود ؟

علت سرد و گرم شدن آب پکیج

علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور با پکیج های دیگر همانند بوتان یا گلدیران و یا ایساتیس فرق چندانی ندارد و شاید فقط در ریزه کارایی ها و قلقها فرق داشته باشند .
متن زیر تمامی علل شایع این ایراد در پکیج را بازگو می کند :

برای تعمیرات پکیج ایران رادیاتور با شماره

09191212489   

تماس بگیرید.

رسوب گرفتن مبدل ثانویه و سرد و گرم شدن آب پکیج

شایعترین علت سرد و گرم شدن آب پکیج : در پکیج های دو مبدله معمولا بعد از گذشت دو سال از شروع کار پکیج , مبدل صفحه ای ( مبدل ثانویه  Plate Heat Exchanger )  جرم می گیرد و باید با اسید شستشو داده شود. البته زمان دو سال تقریبی است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. و این زمان از هفت ماه تا پنج سال متغیر است . شاید 80 یا 90 درصد علت سرد و گرم شدن آب در پکیج های دو مبدله این مورد باشد. (که در پکیج ایران رادیاتور معمولا با بروز  ارور 70 به صورت لحظه ای همراه است ) .
در زیر تصویری از مبدل ثانویه می بینید .

علت سرد و گرم شدن آب پکیج در مبدل ثانویه

نوسان در فشار آب پکیج ورودی واحد ساختمان و در نتیجه سرد و گرم شدن آب پکیج

فشار آبی که وارد واحد مسکونی می شود را چک کنید تا نوسان نداشته باشد ( البته منظورم از چک کردن همان مشاهده با چشم است ) در بعضی مواقع بدلیل تنظیم نبودن پمپ آب ساختمان آب نوسان زیادی دارد و مرتبا فشار آب کم و زیاد می شود و علت سرد و گرم شدن آب پکیج  هم همین موضوع است . پس اول باید پمپ ساختمان را تنظیم کنید و اگر باز هم مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج برطرف نشد به سرویسکار پکیج زنگ بزنید .

دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج

خرابی ntc آبگرم مصرفی 

سنسور انتیسی ntc یا همان ترمیستور آبگرم مصرفی معیوب است کار ترمیستور اعلام دمای آب به برد هست و اگر این مقدار اشتباه به برد اعلام شود نتیجتا آب پکیج سرد و گرم می شود . که البته احتمال این مورد کم است .

انتیسی پکیج ntc

چهارمین دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری : خرابی فلوسوئیچ

بعضی مواقع زمانی که شیر آب گرم را باز می کنیم آب به خوبی گرم می شود اما زمانی که آب را با سرد مخلوط می کنیم آب به جای ولرم شدن کاملا سرد می شود و این روند مدام تکرار می شود و همین علت سرد و گرم شدن آب پکیج می شود . در این موارد احتمالا می شود گفت اشکال از فلو سوئیچ ( فلو متر یا فلورگلاتور) است. در زیر تصویر یک نوع از فلوسوئیچ پرکاربرد را می بینید .( البته در این موارد که به جای ولرم شدن ناگهان سرد می شود علت ان از رسوب مبدل ثانویه و عدم تنظیم شعله نیز می تواند باشد که تشخیص ان نیاز به تجربه یک سرویسکار دارد .)

فلوسوئیچ ابگرم مصرفی و سرد و گرم شدن اب پکیج

کم بودن بیش از حد فشار آب و سرد و گرم شدن آب پکیج

فشار آبی که وارد پکیج دیواری می شود بیش از حد کم است. در نتیجه حرارت آب بلافاصله بالا می رود و سنسور ntc یا همان ترمیستور آب گرم مصرفی فرمان قطع شعله را می دهد. و این روند مدام تکرار میشود و در نتیجه این دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج می شود

علت سرد و گرم شدن اب پکیج

خرابی ntc شوفاژ

سنسور ntc یا ترمیستور شوفاژ مشکل دارد . هرچند که این اتفاق به ندرت اتفاق می فتد اما ترمیستور شوفاژ ( این به تجربه برام ثابت شده است ) می تواند باعث ایرادهای عجیب و غریب در پکیج دیواری شود از جمله سرد و گرم شدن آب پکیج .

انتیسی پکیج ntc و ارتباط ان با سرد و گرم شدن اب پکیج

شعله بلند دستگاه تنظیم نیست و زیاد است

در بعضی موارد تنظیمات شعله پکیج به هم می خورد ( معمولا توسط افراد ناشی ) . نشانه به هم خوردن تنظیم شعله این هست که آب به اندازه کافی گرم می شود دما به سرعت به بالای 60 می رسد و دستگاه برای چند لحظه خاموش می شود و این روند مدام تکرار می شود و همین دلیلی می شود برای سرد و گرم شدن آب پکیج راه حل ان این هست که شعله توسط یک سرویسکار تنظیم شود .

خرابی پرشر فن و سرد و گرم شدن آب پکیج

پرشر فن خراب است و قطع و وصل می کند یعنی پرشر فن گاهی در ابتدای فرمان درست عمل می کند اما با روشن شدن شعله و افزایش حجم شعله سنسور فن فرمان قطع میدهد و این امر مرتبا تکرار می شود .به همین علت آب پکیج سرد و گرم می شود. این مورد نیز به ندرت اتفاق می افتد ولی محتمل است و به تجربه دیدم این مورد را .

سرد وگرم شدن اب پکیج ایران رادیاتور

Cooling and heating of package water

 

رسوب گرفتن مبدل اصلی پکیج  

مبدل اصلی یا مبدل اولیه جرم گرفته است .البته این مورد فقط در دستگاهای دو مبدل اتفاق می افتد ( یا بهتر بگویم فقط در دستگاههای دو مبدله است که جرم گرفتن مبدل اولیه باعث سرد و گرم شدن آب می شود وگرنه در دستگاه تک مبدل رسوب گرفتن علایم دیگری دارد ). زمانی که مبدل اولیه جرم می گیرید به تبع ان گردش سریع آب و تبادل حرارتی مختل می شود و سنسور ntc شعله را قطع می کند در نتیجه همین علت سرد و گرم شدن آب پکیج می شود .
در زیر تصویر مبدل اصلی پکیج دو مبدل را می بینید

مبدل اصلی پکیج و علت سرد و رگم شدن اب پکیج

مبدل اصلی پکیج

خرابی پمپ و نوسان دما در آب پکیج دیواری

پمپ ضعیف شده است . یا سرعت پمپ روی حالت کند تنظیم شده است . البته در عمل این مورد هم کمتر اتفاق می افتد تا باعث سرد و گرم شدن آب پکیج شود . این مورد فقط در پکیجهای دو مبدله اتفاق می افتد زیرا در پکیجهای تک مبدل پمپ درگیر نیست .

پمپ ویلو

 

 

خرابی فلومتر و سرد و گرم شدن آب پکیج

 

در دستگاهایی که با فلومتر کار می کنند خرابی فلومتر و اشتباه اعلام کردن دبی باعث می شود تا آب مصرفی سرد و گرم شود احتمال این مورد هم بسیار کم هست . ( به تجربه همچین چیزی را در پکیج هایی که کار می کنم ندیدم و تنها یک احتمال روی کاغذ است که می تواند از علتهای سرد و گرم شدن باشد )

 

 

روشن و خاموش شدن مکرر شعله پکیج

به دلایل مختلف گاهی شعله دستگاه به طور ثابت روشن نیست و مرتبا ( مثلا هر دو ثانیه یکبار ) خاموش روشن می شود در نتیجه وقتی شعله ثابت نباشد آب سرد و گرم می شود . به عنوان مثال در پکیج ایران رادیاتور بودن فلنچ دود در بعضی مواقع باعث همین موضوع می شود که باید برداشته شود . البته ممکن است روشن خاموش شدن مکرر دلیل دیگری داشته باشد .

روشن و خاموش شدن شعه و سرد و گرم شدن اب پکیج

علت سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور

 سرد و گرم شدن آب پکیج ایران رادیاتور
  دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج
دلیل سرد و گرم شدن آب
5/5 - (1 امتیاز)
Summary
علت سرد و گرم شدن آب پکیج
Article Name
علت سرد و گرم شدن آب پکیج
Description
علت سرد و گرم شدن اب در پکیج و به طور خاص به پکیج ایران رادیاتور می پردازیم . که مهمترین ان رسوب گرفتن مبدل ثانویه هست
Author
Publisher Name
نمایندگی ایران رادیاتور
Publisher Logo

28 دیدگاه دربارهٔ «12 علت سرد و گرم شدن آب پکیج و بررسی 0 تا 100 این مسئله»

 1. سلام وقتتون بخیر
  پکیج ما وقتی آبو باز میکنیم آب داغه ولی بعد از مدتی آب سرد میشه و سرد میمونه. مشکل از کجا میتونه باشه.

 2. سلام پارچ ما آبش سرد میشه.مبدل ها رو شستم ولی باز جواب نداد ایراد چیست.ممکن از nts باشه

  1. برادرم تو ی چیزی فقط شنیدی. اینجوری نیست ک برداری مبدل رو بشوری مشکل حل بشه. من بعد ده سال تجربه. هنوزم بعضی ادرسا رو دو بار باید برم تا حلش کنم.

 3. سلام
  وقتی آب گرم مصرفی رو باز میکنم آب کم و زیاد میشه و آب ولرم میاد
  دلیلشو بگین ممنون میشم سپاس

  1. اب باید ثابت باشه اگه حجم اب کم زیاد میشه نمیتونه به پکیج ربط داشته باشه قاعدتا به پمپی که تو ساختمانتون دارید ربط داره

 4. سلام وقت بخير
  من دو هفته پيش پكيج ايران رادياتور ٢٨ هزار گرفتم كه هنوز خونه تكميل نيست و در مرحله نقاشي و فقط روشويي سرويس رو نصب كردم و فاصله شير سرويس با پكيج ١٠ متر كه دماي پكيج شير رو گذاشتم رو ٥٥ كه وقتي شير اب روشويي سرويس رو با فشار زياد باز ميكنم دماي پكيج مياد پايين يعني بيشتر از ٣٨ نميره بالا و اب سرد هست و وقتي فشار شير اب سرويس رو خيلي كم ميكنم دماي پكيج ميره بالا و اب رو داغ ميكنه و به دماي مطلوب ميرسه حالا من موندم از يه طرف فشار شير سرويس رو كم ميكنم كه اصلاً قابل استفاده نيست و از يه طرف هم فردا همزمان دو تا شير اب باز بشه كه اصلا كار نميكنه و دردم نميخوره
  لطفاً راهنمايي كنيد

 5. سلام خسته نباشید من پکیج کالداونزیادارم درجه حداقل گرمایشی پکیج ۷۰میشه،میشه راهنمایی بفرمایید چطور میتونم آن را پایین بیاورم

 6. با سلام اگر اموزش تصویری و با نشان دادن کلی اجزا و وسایل پکیج تصویری کار میکردید ممنون میشدیم

 7. سلام وقتیک ای مصرفی بازمیکنیم 15 ثانیه آب گرم و 15 ثانیه سرد میشود . مبدل ثانویه به تازگی اسیدشویی شده،و بورد هیچ اروری نمیده و ال ای دی ها به صورت نرمال چشمک میزند.

 8. سید مسعود حسینی

  باسلام و خسته نباشید
  پکیج ایران رادیاتور آب مصرفی گرم در حالت متوسط باز میکنیم گرم است ولی در زمانی که با فشارزیاد آب را باز میکنیم آب سرد میشود و باید آب را بست و دومرتبه آب رو با فشار کم باز کنیم تا گرم شود لوله مسی خروجی بعد از مبدل اولیه در زمان باز کردن با فشار زیاد بسیار داغ میشود شعله هم روشن ولی آب مصرفی سرد است علت چیست ؟
  با تشکر

 9. مطالب بسیار عالی بود.خدا حفظت کنه ای مرد.پکیج ما بعد از تعویض یک سوکت کوچک پیام رسان به برد توسط تعمیر کار آب خیلی داغ می شود .شعله را هم کم کرد فایده نداشت خیلی آب گرم مصرفی داغ است

 10. سلام مطالب بسیار خوب و مفیده .سوال من اینه که آب گرم زیادی داغه وبا کم کردن ولوم اب مصرفی بازم اب خیلی داغه چرا؟

  1. این بر میگرده به حجم ابی که از شیر میاد . اگه حجم اب خیلی کم باشه هیچکاری نمیشه کرد مگر اینکه شعله رو خیلی خاص و به قول خودم مویرگی تنظیم کنیم . اگرم حجم اب خوب هست باز هم باید با شعله به نتیجه رسید احتمالا نفر قبلی شعله رو بد تنظیم کرده

 11. با سلام
  پگیج خانه من فقط زمانی که به حمام میرم و از دوش استفاده میکنم آب رو سرد میکنه ولی اگر از طریق شیر زیر دوش استفاده کنم آب سرد نمیشه .ایراد کجاست؟

  ممنون میشم راهنمایی کنید (لطفا پاسخ رو به ایمیل ارسال کنید)

  1. حجم ابی که از دوش و و پایین میاد احتمالا متفاوت هست . احتمالا دوش فشارش کمه و پایین فشارش زیاد هست . دلیل سرد و گرم شدن اب پکیج همینه

 12. مقصودزارعی

  سلام.خوب بود.راههای جلوگیری از تشکیل روسوب و نحوه رسوب زدایی هم شرح دهید.

 13. سلام.ممنون از مطالب مفید تان. در پکیج منزل ما ولوم تنظیم اب گرم مصرفی را روی حداقل تنظیم میکنم ولی دمای اب گرم مصرفی هر لحظه بیشتر و بیشتر میشود تا اینکه از دمای تنظیمی عبور میکند و سیستم ارور افزایش دمای بیش از حد میدهد و خاموش میشود و با ریست کردن مدتی کار میکند و مجدداً ارور میدهد .با رسیدن دمای اب به دمای تنظیمی مشعل خاموش نمیشود.ولوم تنظیم سالم است.سنسور اب گرم را تعویض کردم و دما توسط بورد خوانده شده و نمایش داده میشود.در حالت شوفاژ این مشکل را خیلی کمتر دیدم و تقریبا دمای شوفاژ از دمای تنظیمی تبعیت می‌کند و به موقع مشعل خاموش میشود.لطفا راهنمایی کنید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.