پرش به محتوا
خانه » بلاگ » ارور 70 80 ایران رادیاتور

ارور 70 80 ایران رادیاتور

شیر گاز ایران رادیاتور

خطای  70 80 پکیج ایران رادیاتور

اگر شما به دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور مراجعه کنید در جلوی ارور 70 80 ایران رادیاتور   عبارت زیر امده است

عدم تشکیل و یا تشخیص شعله

البته این جمله مارو به هیچ نتیجه ای نمیرسونه  پس من سعی میکنم موارد این خطا رو برای شما بازگو کنم تا در بعضی موارد ابتدایی خودتون بتونید این مشکل رو حل کنید  .

قطعی گاز

برای درک بهتر موضوع این دو عبارت را جداگانه تشریح میکنم.  شرحی که در دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور برای ارور 70 80 درج شده است از دو قسمت تشکیل داده شده است :

 1. عدم تشکیل شعله
 2. عدم تشخیص شعله

هر کدام از این قسمت ها دلایل مختلفی دارد که برای تفهیم بهتر ما هر کدام را به صورت جداگانه تشریح میدهیم.

همچنین روش برطرف نمودن هر کدام را به طور ساده بیان میکنیم.

عدم تشکیل شعله

عدم تشکیل شعله به معنای این است که دلایلی باعث میشه شعله اصلا تشکیل نشود :

 1. قطع بودن گاز که میتونه به دلیل بسته بودن شیر گاز ورودی باشه و یا اینکه چون اولین راه اندازی پکیج هست داخل لوله هوا دارد
 2. خرابی شیر کنترل گاز که میتونه به خاطر سوختن بوبین 220 آن باشد
 3. جرقه زن اصلا عمل نمی‌کند که شعله روشن شود

قطع بودن گاز ساختمان دلیل ارور 70 80 ایران رادیاتور

قبل از هر اقدامی در صورت مواجه شدن با ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور دقت کنید شیر گاز ورودی به پکیج باز باشد (باید دسته شیر گاز موازی با شیر باشد نه عمود بر شیر) سپس همچنین از باز بودن شیر گاز اصلی ساختمان اطمينان حاصل کنید.

 

اگر در حال راه اندازی اولیه پکیج هستید ممکنه در مسیر لوله گاز هوا باشد و چون هوا قابلیت مشتعل شدن را ندارد با ارور 70 80 مواجهه میشوید، برای رفع این مشکل دو کار میتونید انجام دهید :

 1. باز کردن شیلنگ گاز زیر پکیج و سپس خالی کردن هوای داخل لوله (به محض احساس بوی گاز شیر ورودی را ببندید)
 2. چند بار پکیج را ریست کنید تا هر بار با تخلیه مقداری هوا در نهایت به گاز شهری برسد و شعله روشن شود (ریست پکیج دیجیتال ایران رادیاتور باید ولوم اصلی را برای لحظاتی روی حرف R بچرخانید و سپس روی عبارت off و در نهایت روی حالت مورد نظر، تابستان یا زمستان)

معیوب بودن شیر کنترل گاز دلیل ارور 70 80 ایران رادیاتور

اگر شیر کنترل گاز معیوب باشد بعد از اینکه دستگاه را ریست کردید برای لحظاتی صدای جرقه را می‌شنوید و بعد جرقه قطع می‌شود.

معمولا سوختن بوبین 220 شیر کنترل گاز باعث بوجود آمدن این مشکل می‌شود.

برای اینکه اطمينان پیدا کنید شیر کنترل گاز معیوب شده است میتونید چند تا کار کنید :

شیر گاز ایران رادیاتور

شیرگاز پکیج ایران رادیاتور sit – 845

 1. اول با گذاشتن یک چهارپایه بزرگ و نزدیک کردن سر خود به خروجی دودکش پکیج (البته اگر پکیج در منزل هست باید دودکش را کامل جدا کنید) و سپس ریست پکیج اگر بوی گاز از خروجی دودکش احساس کردید به این معنا است که شیر کنترل گاز یا به عبارتی بوبین 220 سالم است و مشکل را در قسمت جرقه زن بررسی کنید
 2. روش دیگه برای تست شیر کنترل گاز این است که کاور پکیج را باز کنید و همچنین درب محفظه احتراق را نیز باز کنید و سپس همزمان با ریست پکیج یک کبریت روی برنر بگیرید اگر شیر کنترل گاز سالم باشد باید شعله روشن شود در غیر این صورت هیچ شعله ای روشن نمیشه
 3. راه سوم که پیشنهاد میکنم امتحان نکنید برای اینه که لازم نباشه درب محفظه احتراق را باز کنید و به جاش مهره بالایی شیر کنترل گاز را باز کنید و ریست کنید ببینید گاز خارج می‌شود یا خیر

 

 

معیوب بودن برد الکترونیک دلیل کد خطای 70 80 ایران رادیاتور

یکی از مشکلاتی که در رابطه با ارور 70 80 پکیج ایران رادیاتور زیاد اتفاق می افتد معیوب شدن برد الکترونیک می‌باشد. این مشکل معمولا به دو صورت خود را نشان می‌دهد :

 1. وصل نکردن شیر کنترل گاز (بعد از تست بوبین 220)
 2. جرقه نزدن برد بعد از باز شدن شیر کنترل گاز
برد پکیج ایران رادیاتور

برد پکیج ایران رادیاتور

خرابی رله برد کنترل

اگر بوبین 220 را به روشی که در تصویر آموزش دادم تست کردید و بوبین سالم بوده اما همچنان شعله برقرار نمی‌شود و اصلا گاز از شیر کنترل خارج نمی‌شود به طور قطع رله شیر گاز روی برد الکترونیک سوخته که باید توسط تکنسین برد تعمیر شود

خرابی ترانس جرقه برد کنترل

اگر پس باز کردن درب محفظه احتراق متوجه شدید شیر کنترل، گاز را وصل می‌کند ولی هیچ جرقه ای زده نمی‌شود و بعد از چند لحظه دیگه گاز هم قطع میشه و ارور 70 80 ظاهر می شود به خاطر سوختن ترانس جرقه برد الکترونیک می‌باشد.

در رابطه با این مشکل هم باید برد را نزد متخصص ببرید.

عدم تشخیص شعله

عدم تشخیص شعله به این معنا می‌باشد که قطعات مربوط به وصل شدن گاز و همچنین جرقه زن به درستی عمل کرده و شعله روشن می‌شود ولی قطعه ای که وظیفه گزارش روشن بودن شعله به برد کنترل را دارد یعنی یون تشخيص شعله به درستی عمل نمی‌کند و برد الکترونیک چون تصور میکنه شعله وصل نشده فرمان قطع گاز را می‌دهد.

قطعاتی که باید در این حالت چک کنید :

 1. یون تشخيص شعله
 2. فاصله بین میله یون تا برنر (3 تا 5 میلی متر)
 3. تمیز بودن میله یونیزاسیون (تمیز کردن با سمباده نرم روی میله)
 4. تنظیم نبودن شعله کوتاه و بلند پکيج
 5. عدم رسیدن اکسیژن کافی جهت احتراق

برای رفع مشکل به ترتیب به روش زیر عمل کنید :

ابتدا با باز کردن درب محفظه احتراق دقت کنید میله یون درست روی شعله باشد و فاصله آن تا برنر حدود 3 تا 5 میلیمتر باشد و سپس با یک سمباده خیلی نرم یا سیم ظرفشویی به آرامی روی میله یون بکشید تا اگر سولفاته کرده تمیز شود.

نهایتا پیچ چهارسوی پلاستیکی روی شیر کنترل گاز (بعد از باز کردن قاب شیشه ای آن با یک چاقو) به سمت راست فقط به اندازه یکی دو میلی‌متر بچرخانید تا شعله کوتاه کمی بیشتر شود (در فصل زمستان با افت فشار گاز این کار بیشتر لازم است)

در نهایت دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کرده و کنار بگذارید تا اکسیژن کافی جهت احتراق داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.